Videobellen Skype is een bericht van: Ber|Art Visual Design and WordPress Webhosting

Videobellen Skype is een bericht van: Ber|Art Visual Design and WordPress Webhosting
De belangstelling voor videobellen, bijvoorbeeld via Skype of MSN, is afgelopen vijf jaar met een factor 15 toegenomen. Dat blijkt uit onderzoek van Dialogic in opdracht het Ministerie van OCW, UPC en het Stimuleringsfonds voor de Pers.
Onder een groep van 1.661 respondenten, dagboekschrijvers en panelleden is gevraagd naar de wijze waarop ze internet gebruiken. Het merendeel van hen gebruikt internet voor communicatiedoeleinden. Zo constateren de onderzoekers dat het gebruik van sites als Hyves en Facebook sinds 2007 is toegenomen van 28 naar 66 procent. Nederlanders zijn, volgens dit onderzoek, 18 uur per week online. Maandag is de drukste dag (3.15 uur), zaterdag de rustigste (1.50 uur).
De snelste stijger onder de onderzochte modaliteiten is videoconferencing of beeldbellen. Vijf jaar geleden deed 1 procent van de ondervraagden dat, nu is dat 15 procent. Hoewel de belangstelling voor videobellen snel stijgt, is het gebruik nog minimaal. Vier procent van de ondervraagden doet het een of meerdere malen per week. Vijf procent zet hooguit 1 keer per maand de webcam aan thuis of op het werk.
Telefoneren via internet, wat dicht tegen beeldbellen aanhangt, is populairder. Eenderde van de respondenten doet dat met enige regelmaat, tien procent een of meerdere malen per week. Lees hier verder…
Wat is Skype Videobellen?
Skype (fonetisch=skaɪp) is een Voice over IP-programma waarmee men over het Internet kan telefoneren. Skype kent een eigen protocol. Alternatieve protocollen zijn het open SIP en H.323.
De software van Skype is gratis verkrijgbaar voor Windows (Windows 2000 en nieuwer), Pocket PC 2003, Linux, Mac OS X (Panther en nieuwer) en Apple iPhone of iPod touch. In het gebruik is het vergelijkbaar met veel chatprogramma’s; er is een zogenaamde buddy list en men kan zijn of haar buddy’s zien wanneer men online is. Skype zegt vrij te zijn van spyware en is geschreven door de auteurs van Kazaa, Niklas Zennström en Janus Friis.
De gesprekken vinden plaats via een peer-to-peerprotocol. Dit protocol is zo ontworpen dat het over het algemeen niet gehinderd wordt door firewalls. Skype werkt op de TCP-stack van het besturingssysteem. Het zet deze stack soms helemaal vol, waardoor andere programma’s die deze stack willen gebruiken niet meer functioneren. Het is voor veel systeembeheerders soms moeilijk te ontdekken dat Skype de oorzaak is, omdat er meestal nog voldoende geheugen en weinig CPU-belasting is.
Ber|Art Visual Design at http://hosting.ber-art.nl on Internet CAT
Vergelijkbare berichten:
Originally posted 2010-05-10 12:21:57.